استفاده از شیشه شور در شستن لباس باعث درخشندگی بیشتر شد

اولین سازندگان صابون و مواد شوینده از خاکستر گیاهان برای تولید مواد قلیایی استفاده کردند. امروزه آنها از طریق جریان برق از طریق آب نمک برای تولید هیدروکسید سدیم (NaOH) یا سود سوزآور و هیدروکسید پتاسیم (KOH) یا پتاس سوزآور تولید می شوند. اینها رایج ترین قلیایی های مورد استفاده در صابون ها و مواد شوینده هستند.

مواد قلیایی از نظر قدرت متفاوت هستند و در صورت بلع قوی‌ترین آن‌ها باعث سوختگی و آسیب‌های داخلی می‌شوند. اما از آنجایی که همه شوینده‌ها به درستی فرموله شده‌اند تا از خنثی شدن قلیایی‌ها با سایر مواد اطمینان حاصل شود، این نباید باعث نگرانی شود. سورفکتانت‌ها یکی از انواع مواد شوینده عمده هستند.

اجزای محصولات لباسشویی و نظافتی. در ماشین‌های لباسشویی، سورفکتانت‌ها با برداشتن کثیفی و روغن از روی پارچه و چسباندن آن به آب کار می‌کنند، بنابراین وقتی آب از ماشین خارج می‌شود، کثیفی‌ها شسته می‌شوند. آنها لکه ها را می شکنند و کثیفی را در آب معلق می کنند تا از رسوب مجدد کثیفی روی سطح جلوگیری کنند.

آنها مانند سس سالاد روغن و سرکه عمل می کنند. آنها با هم مخلوط نمی شوند مگر اینکه به شدت در بطری تکان داده شوند و تقریباً بلافاصله بعد از آن جدا می شوند. هنگام شستن لباس ها هم همینطور است. سورفکتانت‌ها در لباس به خاک می‌چسبند و باعث می‌شوند که آن را پراکنده کنند و با آب شستشو پاک شوند. همانطور که آب به اطراف می چرخد، روغن به داخل آب بلند می شود و دور می شود

در سورفکتانت های آنیونی، سر مولکول دارای بار منفی است. این نوع خاصی از سورفکتانت در از بین بردن کثیفی های روغنی و لکه ها بسیار خوب است مگر اینکه در آبی که پر از مواد معدنی از جمله کلسیم و منیزیم است استفاده شود. مواد معدنی از عملکرد صحیح سورفکتانت آنیونی جلوگیری می کنند. سورفکتانت‌های آنیونی را می‌بینید که به‌عنوان آلکیل سولفات، آلکیل اتوکسیلات سولفات و صابون‌ها در فهرست مواد تشکیل‌دهنده فهرست شده‌اند.

اگر آب سخت دارید، با یک سورفکتانت غیر یونی، نتایج تمیز کردن بهتری خواهید داشت. این مولکول های سورفکتانت بار الکتریکی ندارند. این سورفکتانت‌ها را می‌بینید که به عنوان اترهای الکل‌های چرب در برچسب فهرست شده‌اند. ممکن است آنها را با سورفکتانت های آنیونی ترکیب کنید تا عملکرد پاک کنندگی را تکمیل و تقویت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.