شکلات تخته ای سبز از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند

خوردن شکلات تخته ای سبز می تواند ترشح سروتونین را در مغز تحریک کند که باعث احساس شادی می شود و برخی معتقدند این امر ممکن است باعث اعتیاد به خوردن شکلات بخصوص در زنان در دوره قبل از قاعدگی شود ، اما این تاثیر نامشخص است.

محصولات شکلاتی حاوی کافئین در مقادیر مختلف هستند و ممکن است مقادیری کافئین در طول تولید شکلات برای افزایش احساس انرژی در بدن به آن اضافه شود و به ویژه میله های انرژی (به انگلیسی: Energy bars) که حاوی شکلات هستند دارای کافئین بالایی هستند.

و مصرف بیش از حد کافئین ممکن است باعث بروز برخی عوارض شود. مانند: عصبی بودن، بی خوابی، افزایش ضربان قلب و افزایش ادرار.

آکادمی تغذیه و رژیم غذایی نشان می دهد که بین خوردن شکلات و GERD ارتباط وجود دارد.

به عنوان غذاهایی که حاوی مقادیر زیادی چربی هستند؛ مانند شکلات سرعت تخلیه معده را کاهش می دهد و همچنین باعث ایجاد آرامش در اسفنکتر تحتانی مری می شود و این عضله وظیفه جلوگیری از برگشت محتویات معده به مری را بر عهده دارد و بنابراین شل شدن آن منجر به بازگشت اسیدهای معده به مری می شود.

وارد مری می شود و در نتیجه باعث آسیب قابل توجهی به بافت های حساس به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اسیدها می شود.

غذاها و نوشیدنی های قندی عبارتند از مانند شکلات، یکی از عوامل اصلی پوسیدگی دندان است.

این به این دلیل است که آنها حاوی قند هستند که توسط باکتری های موجود در دهان تجزیه می شود و این منجر به تولید اسیدی می شود که سطح دندان ها را حل می کند که اولین مرحله پوسیدگی دندان است.

خاطرنشان می شود که برخی از افراد ممکن است با خوردن مداوم شکلات از میگرن (به انگلیسی: Migraine) رنج ببرند.

اعتقاد بر این است که این به دلیل محتوای کاکائو در اسیدهای آمینه خاص است. کالوینیل آلانین (به انگلیسی: Phenylalanine)، هیستامین (به انگلیسی: Histamine) و تیرامین (به انگلیسی: Tyramine)، اما این مورد تایید نشده است و هنوز نیاز به انجام مطالعات بیشتر برای اثبات این آسیب وجود دارد.

نتایج مطالعات در این زمینه متناقض است.

یک مطالعه مشاهده ای که بر روی گروهی از زنان بین 70 تا 85 سال انجام شد و در مجله آمریکایی تغذیه بالینی در سال 2008 منتشر شد.

زنانی که به طور روزانه شکلات می‌خوردند، تراکم و استحکام استخوان کمتری نسبت به سایرین داشتند و به همین دلیل متخصصان بر این باورند که خوردن شکلات زیاد ممکن است خطر پوکی استخوان و ضعف را افزایش دهد، اما این مطالعه برای تأیید این موضوع کافی نیست.

هنوز نیاز به انجام مطالعات بیشتر است.

تحقیقات و مطالعات برای تایید این نتایج و درک بهتر آنها.

برخی از انواع پودر کاکائو، تکه های شکلات یا حتی نوک کاکائو می توانند حاوی سطوح بالایی از سرب و کادمیوم باشند، دو فلز سنگین که برای کلیه ها، استخوان ها و سایر بافت های بدن سمی هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.