لپه زرد آذرشهر موجب کاهش وزن یک آقا شد

مزاج لپه زرد آذرشهر گرم و خشک است. مصرف لپه به دلیل طبع گرم آن باعث تقویت قوای جسمانی در افراد می‌شود. به دلیل فیبر بالا، برای کاهش کلسترول خون و کاهش بیماری‌های قلبی مفید است. باعث کنترل فشار خون می‌شود.

لپه از بهترین مواد غذایی بوده و به میزان زیادی پروتئین در خود دارد و این دانه گیاهی مفید جایگزین فوق العاده ای برای گوشت می باشد. مصرف لپه برای افرادی که از خوردن گوشت اجتناب می کنند، توصیه می شود.

لپه حاوی مقادیر بالایی از پروتئین آهن منگنز و کلسیم است که به بهبود رشد نوزادان و کودکان کمک می‌کند. از دیگر فواید لپه برای بدن نوزاد و کودک این است که لپه با داشتن ویتامین A و ویتامین C به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. لپه همچنین به کمک آهن و فولات موجود در خود به درمان کم خونی کمک می‌کند.

لپه زرد آذرشهر

لپه دانه هاى جدا شده و پوست کنده خشک شده است که از خانواده حبوبات میباشد. براى تهیه لپه هریک از بذر هاى حبوباب پس از تفکیک از قالب هایشان داخل آب قرار مى گیرند تا پوستشان جدا شوند بعد از جداشدن پوست بر اثر فشار به دو لپه تقسیم و خشک مى شوند.

برای اختلالات گوارشی می توان از لپه استفاده نمود ، کسانی که سندرم روده ی تحریک پذیر دارند و همچنین بیماری های گوارشی آن را درگیر کرده است می توانند از فیبر محلول استفاده کنند.

لپه دارای مقادیر زیادی از فیبر محلول می باشد که باعث افزایش حجم مدفوع شده و حرکات روده را آسان می کند.

زمان پخت لپه: پخت لپه در قابلمه از هنگامی که آب جوش می آید حدود ۳ ساعت هست. این زمان ممکن است با توجه جنس لپه به زمان کمتری کاهش پیدا کند و یا حتی به ۴ ساعت هم برسد.

به همین خاطر با یک بار پخت لپه باید جنس آن دستتان بیاید که آیا دیر پز هست یا زود پز. معمولا لپه به سرعت در زوذ پز پخته می شود این زمان حدودا ده دقیقه هست. اما همان طور که گفته شد اگر لپه دیر پز باشد شاید به نیم ساعت برای پخته شدن زمان نیاز داشته باشد.

البته لپه هایی هم هستند که شاید کمتر از ۱۰ دقیقه نیز پخته شوند و بعد آن شروع به له شدن کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.