محصولات شرکت پسته خندان کرمان همواره به سوریه، ترکمنستان، افغانستان و ترکیه صادر می شود

پسته میوه ای خوشمزه است که در خاورمیانه و آسیای مرکزی در کشورهایی مانند ایران، سوریه، ترکیه، ترکمنستان و افغانستان می روید.

درخت پسته فواید زیادی دارد و طعم خوبی دارد.

پسته انواع مختلفی دارد که از آن جمله می توان به شرکت پسته خندان کرمان ، اکبری، کله قوشی، احمد آقایی و فندوقی اشاره کرد و انواع این میوه را برای شما شرح می دهیم.

ایران با میانگین تولید 574 هزار و 987 تن در سال 2017 بزرگترین تولیدکننده پسته در جهان است و پس از آن آمریکا در تولید پسته با 272 هزار و 291 تن، چین با 95 هزار و 294 تن و ترکیه در رتبه های بعدی قرار دارند.

تجارت پسته یک تجارت سودآور است و بسیاری از تاجران تمایل به خرید و فروش پسته دارند.

تجارت پسته با سودآوری، بازار خوب و افزایش تقاضا مشخص می شود. ایران و آمریکا بزرگترین تولیدکنندگان پسته در دنیا هستند و پسته را خریداری می کنند و قیمت خرید پسته را در دنیا تعیین می کنند اما این مانع از تولید آن در کشورهای دیگر نمی شود.

قدمت کشت پسته به هزاران سال قبل برمی‌گردد و در پادشاهی آشور در درخت پسته بوده است، اما آن درخت با درخت پسته امروزی متفاوت است و کشاورزان برای به دست آوردن بهترین و مرغوب‌ترین محصول، اصلاحاتی در این درخت انجام دادند.

با افزایش تجارت، میوه پسته در سراسر جهان گسترش یافت و تقاضا برای این میوه خوشمزه افزایش یافت و با آن کشت آن در سراسر جهان گسترش یافت و نهال های این درخت به دورافتاده ترین نقاط جهان از جمله رسید.

آمریکا. چیزی که کشاورزان را به کاشت این درخت ترغیب کرد این است که این درخت می تواند دمای بالا را تحمل کند و این درخت حدود 48 درجه سانتیگراد را تحمل می کند و خشکسالی را تحمل می کند و می توان آن را با آب شور آبیاری کرد.

با این حال، پسته تولید شده در خاورمیانه و ایران همچنان دارای طعمی منحصر به فرد است که نمی تواند جایگزین عواملی مانند خاک، آب و هوا و مهارت کشاورزانی شود که به کشت این درختچه افتخار می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.