مصرف شیره انگور تازه کاهش فشار خون را به همراه دارد

با توجه به فشار خون، یک مطالعه تایید کرد که مصرف شیره انگور تازه قرمز باعث کاهش فشار خون در هنگام استراحت می شود و به افزایش کاهش فشار خون بعد از ورزش در افراد مبتلا به فشار خون بالا کمک می کند.

انگور یکی از انواع میوه هایی است که پوستی صاف دارد و انگور به عنوان گیاهی خمیری و آبدار شناخته می شود و میوه آن روی درختی می روید که همان درخت انگور است که میوه به شکل ظاهر می شود.

از خوشه های حاوی (6-300) میوه است و با توجه به تنوع دارای چندین رنگ است، از جمله انگور سیاه، انگور آبی، انگور بنفش یا انگور طلایی به رنگ سبز یا سفید است.

فسیل های باستانی زیادی کشف شده است که نشان می دهد انسان در گذشته از قدیم الایام انگور می خورده و از انگور تغذیه می کرده است، به ویژه در تمدن های سوریه و روم علاوه بر مصریان باستان، و گواه این امر نقاشی هاست.

شیره

و کتیبه های کشف شده در جمهوری سوریه و یونان در معابد از تاریخ 2440 قبل از میلاد.

اطلاعات کلی در مورد شیره انگور که در آن انگور یکی از میوه هایی است که دارای ارزش درمانی و تغذیه ای عالی برای سلامتی انسان است همانطور که در گذشته هندی ها و چینی ها آن را می شناختند ویتامین هایی مانند ویتامین C و ویتامین B علاوه بر عناصر معدنی : ویتامین B و حاوی سدیم، کلسیم و پتاسیم است و انگور به کاهش کلسترول و کاهش سفت شدن رگ ها و کاهش بیماری های قلبی کمک می کند و حاوی اسیدهایی است که از تجمع رادیکال های آزاد جلوگیری می کند یعنی ضد سرطان است.

مواد لازم برای تهیه شیره انگور یک کیلو انگور (هر نوع انگور) دو پیمانه آب سرد.

مقدار کمی شکر به میزان دلخواه. طرز تهیه شیره انگور را آماده می کنیم و دانه های آن را بدون خوشه استخراج می کنیم و انگور را در مخلوط کن برقی می گذاریم.

سپس لیوان های آب را اضافه کرده و شکر را به آن اضافه کرده و با همزن خوب مخلوط می کنیم.

سپس شیره را با صافی از مخلوط کن صاف می کنیم تا باقیمانده پوست انگور از بین برود سپس در یخچال قرار می دهیم تا خنک شود سپس سرو می شود.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.