نخود پاییزه درمان عفونت شناخته می شود

کاهش التهاب: بسیاری از مطالعات نشان داده اند که افزودن حبوبات به رژیم غذایی روزانه به کاهش شاخص های التهاب کمک می کند.

مطالعه ای که در Acta Poloniae Pharmaceutica در سال 2012 منتشر شد نشان داد که عصاره متانولی از نخود با کیفیت Desi و کابلی ممکن است اثری داشته باشد که التهاب و التهاب را کاهش می دهد.

برخی از افزودنی‌ها به نخود پاییزه، مانند: روغن زیتون، ممکن است به کاهش خطر التهاب مزمن کمک کند، و دانه‌های کنجد به کاهش دو شاخصی که قد آنها با آرتریت مرتبط است، یعنی: پروتئین واکنش‌گر C و اینترلوکین کمک می‌کند.

6، زیرا دارای خواص آنتی اکسیدانی هستند که التهاب را کاهش می دهند و به نوبه خود عفونت ها را کاهش می دهند.
کمک به کنترل وزن: محتوای کالری نخود کاهش می‌یابد و تجزیه و تحلیل جامع منتشر شده در مجله Nutrients در سال 2016 نشان داد که خوردن غذاهای کم کالری توانایی کنترل و تثبیت وزن را در بیماران چاق افزایش می‌دهد، به عنوان بررسی دیگری که در مجله Nutrients نشان داد در سال 2016، افرادی که به طور منظم نخود می خورند، 53 درصد کمتر از دیگران در معرض چاقی قرار دارند و محتوای بالای پروتئین و فیبر موجود در نخود ممکن است به کنترل وزن کمک کند.

با کاهش سطح اشتها، مطالعه ای که در سال 2016 در مجله علوم و فناوری غذایی منتشر شد، نشان داد که مصرف نخود توسط زنانی که از هیچ مشکل سلامتی رنج نمی برند، ممکن است با کاهش اشتها و میزان غذای مصرفی، به کنترل وزن آنها کمک کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد فواید نخود برای وزن می توانید مقاله فواید نخود برای رژیم غذایی را مطالعه کنید.

ارتقای سلامت دستگاه گوارش: نخود حاوی مقدار زیادی فیبر است که ممکن است به حمایت از سلامت دستگاه گوارش کمک کند، علاوه بر کمک به تغذیه باکتری‌های مفید در روده، یکی از مطالعات انجام شده در دانشگاه ساسکاچوان در سال 2010 نشان داد که افزودن 200 گرم نخود کنسرو شده به رژیم غذایی روزانه به مدت سه هفته با کمک به تحریک فعالیت یک جنس از باکتری های مفید موجود در سیستم گوارش به نام Faecalibacterium prausnitzii، سلامت روده را افزایش می دهد.

علاوه بر افزایش توانایی تولید بوتیرات (به انگلیسی: Butyrate) برای تغذیه و سلامت سلول های روده بزرگ و فواید دیگر مفید است همچنین مشاهده شده است که افزایش تکثیر نوع دیگری از باکتری ها که بیفیدوباکتریوم است و کاهش رشد باکتری های بیماری زا مانند : کلستریدیوم هیستولیتیکوم و میزان حمله آن به بدن.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.