کاشی استخری یزد در تابوت مومیای شده ای در روم کشف شد

در بین تمام انواع کاشی های کف، کاشی استخری یزد  احتمالاً محبوب ترین هستند، و فهمیدن دلیل آن سخت نیست. آنها نه تنها بسیار مقاوم هستند و کار با آنها آسان است، بلکه طیف وسیعی از امکانات طراحی را نیز ارائه می دهند.

کاشی‌های سرامیکی معمولاً با لعاب بادوام پوشانده می‌شوند که باعث می‌شود رنگ و طرح واقعاً برجسته شود.

اگرچه آنها نسبت به سایر انواع کاشی های کف سبک تر هستند (و در نتیجه برش آنها آسان تر است)، بسیار بادوام هستند و می توانند چندین دهه در برابر ترافیک مداوم پا مقاومت کنند.

به خاطر داشته باشید که کاشی های سرامیکی تمایل به جذب آب دارند، بنابراین باید به مشتریان خود توصیه کنید که آنها را در فضای باز نصب نکنند.

علاوه بر این، کاشی و سرامیک گرما را به خوبی در خود نگه نمی دارد و در زمستان می تواند کمی ناراحت کننده باشد.

کاشی

اگر چه کاشی های سرامیکی و چینی مصالحی بر پایه سفال هستند، اما تفاوت ظریف بین آنها باعث شد تا برخی از کارشناسان، پرسلان را به عنوان بهترین نوع کاشی کف معرفی کنند.

برای شروع، کاشی های چینی از خاک رس متراکم تر از سرامیک ساخته می شوند و در دمای بسیار بالا پخته می شوند. در نتیجه کاشی های چینی نسبت به کاشی های سرامیکی محکم تر و در برابر آسیب مقاوم تر هستند.

پرسلن نیز بسیار متراکم است که تخلخل مواد را ناچیز می کند. به عبارت دیگر، آن‌ها به اندازه کاشی‌های سرامیکی آب جذب نمی‌کنند و می‌توانند در برابر یخ زدگی و تغییرات دمایی چشمگیر مقاومت کنند.

بنابراین، پرسلن تقریباً برای هر کاربرد خانگی (و حتی برخی از موارد تجاری با ترافیک کم) مناسب است.

کاشی های چینی در دو نوع صیقلی و بدون پرداخت موجود می باشد. حتی می توانید کاشی های چینی لعابدار را انتخاب کنید، اگرچه از نظر ضخامت و تراکم مقاومت کمتری دارند.

یکی از رایج ترین تصورات غلط صاحبان خانه (و حتی برخی از پیمانکاران) در مورد کاشی معدن این است که از معدن می آید.

علیرغم نام گمراه‌کننده‌ای که دارد، کاشی‌های معدن از مواد معدنی مانند خاک رس، فلدسپات و شیل‌هایی ساخته می‌شوند که با هم آسیاب شده و به شکل کاشی در می‌آیند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.