گلاب قدح پف زیر چشم را از بین می برد

کاهش پف زیر چشم تورم چشم به آلرژی، استرس، خستگی چشم یا کم خوابی نسبت داده می شود و معمولاً به تجمع مایعات در ناحیه زیر چشم اطلاق می شود که منجر به تغییر رنگ در این ناحیه می شود.

برای ورم شفاف چشم ها به دلیل نازکی پوست در آنها و می توان از آب گل رز استفاده کرد که پس از سرد شدن مقداری گلوله پنبه را در آن فرو کنید و در یخچال قرار دهید، سپس آن را زیر چشم قرار دهید تا پف و پف آن کاهش یابد.

در حین انجام این کار احساس راحتی کنید.

کاهش اثرات پیری قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر UV خورشید، استفاده از محصولات غنی از مواد شیمیایی خشن، قرار گرفتن در معرض استرس، شیوه زندگی ناسالم و آلودگی، اثرات پیری را تسریع می کند.

جایی که همه این عوامل به تحریک تشکیل رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند که به پوست آسیب می‌رسانند و در مقابل، محتوای بالای آنتی‌اکسیدان‌های موجود در گلاب قدح با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد و حفظ پوست سالم به کاهش این امر کمک می‌کند.

گلاب

آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که از اکسیداسیون مولکول های دیگر جلوگیری می کنند و اثر رادیکال های آزاد را به میزان قابل توجهی بر توانایی بدن برای مبارزه با علائم پیری کاهش می دهند و به سلول های بدن آسیب می رسانند.

گلاب گلاب از عصاره گلبرگ گل رز تهیه می شود.

با تقطیر آن با بخار گاه به دلیل بوی زیبا و متمایز آن به عنوان عطر استفاده می شود همچنین از قرن هفتم در پزشکی استفاده می شود.

چه در ایران و چه در سایر مناطق خاورمیانه، اعتقاد بر این است که برای اولین بار در ایران ساخته شده است و می توان آن را در خانه به روشی بسیار ساده با آوردن گلبرگ های گل رز و خیساندن آنها در آب به مدت یک شب تهیه کرد.

بعد آب را صاف کرده و در یخچال نگه می دارد.وقتی برای تهیه آن ندارد.

فواید گلاب برای صورت علاوه بر فواید سلامتی گلاب، فواید زیبایی شناختی فراوانی نیز برای صورت دارد، از جمله: گلاب می تواند به عنوان یک قابض برای منافذ (به انگلیسی: Skin Toner) استفاده شود.

با قرار دادن کمی از آن روی پنبه و پاک کردن صورت با آن به آرامی باعث کوچک شدن منافذ پوست و ایجاد بافت نرم‌تری به صورت می‌شود.

گلاب سیاهی دور چشم ناشی از کم خوابی را کاهش می دهد. همانطور که می تواند ظاهر این دایره ها را کاهش دهد.

مقداری از آن را روی پنبه قرار دهید و سپس پنبه را برای مدتی بین 10 تا 15 دقیقه روی چشم قرار دهید.

گلاب به عنوان یک مرطوب کننده برای پوست استفاده می شود.

این می تواند توسط افرادی با پوست مختلط یا خشک استفاده شود.

آن را با مرطوب کننده مورد علاقه آنها مخلوط کرده و روی پوست بمالید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.